Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

7. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali için başvurular başladı.

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen ve bu sene 7. kez gerçekleşecek olan Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali için başvurular resmi olarak başladı. Bu sene festival kapsamında 21 dalda ödül verilecek. Festival kapsamında Cannes, Berlin, Venedik ve Toronto gibi uluslararası çapta düzenlenen film festivallerinden seçilen kısa filmlerden bir seçki hazırlanacak ve telifleriyle gösterime sunulacak.

Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Hakkında Detaylar

Festival kapsamında filmlerin değerlendirmesi üç farklı jüri ekibi tarafından gerçekleştirilecek. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nde, başvurusu yapılan filmler Ön Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda gösterimi yapılacak olan 100 film belirlenecek. Daha sonra bu 100 filmin arasından yarışmaya katılacak olan filmleri Ara Seçici Kurul belirleyecek. Son aşamada finalist olarak belirlenen ve yarışmaya alınan kısa filmler Ana Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve 21 kategori kapsamında ödüller sahiplerine verilecek.

Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Başvuruları

7. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali başvuruları Temmuz ayından 15 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Coronavirüs salgını nedeniyle herhangi bir erteleme veya iptal kararı alınmadığı takdirde festival 14 – 18 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival Hakkında Detaylı Bilgi İçin: filmfreeway.com/UsakWingedSeahorse

Yorumlar