Usta Yönetmen Martin Scorsese, Son Filmi İçin BBC İle Ortak Oldu

Usta Yönetmen Martin Scorsese, Son Filmi İçin BBC İle Ortak Oldu

BBC, Koronavirüs Salgınında Karantina Günlerini Anlatan Martin Scorsese'nin Kısa Filmini Yayınlamaya Hazırlanıyor.

Coronavirus salgını sırasında New York'taki evinde çektiği ve karantina günlerini anlatan Martin Scorsese'nin özel ve kişisel projesi BBC ortaklığında sinemaseverler ile buluşacak. Bu eşsiz kısa filmin BBC'de yayınlanan “Lockdown Culture With Mary Beard" program serisinin son bölümünde yayınlanması planlanıyor.

Lockdown Culture With Mary Beard Programının Konusu

"Lockdown Culture With Mary Beard" programı BBC ekranlarında tam 6 haftadır yayınlanmaya devam ediyordu. Programın 7. haftasında ise Martin Scorsese'nin kısa filmi yayınlanacak. Programda risk, kültür ve yaratıcılık arasındaki ilişkiye odaklanılıyor.

Scorsese; Kısa Filmi Hakkında Konuştu

Usta yönetmen Martin Scorsese, merakla beklenen kısa filmi hakkında açıklamalarda bulundu ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Bu koşullarda öğrendiğim şeylerin geleceği aydınlatmasını dört gözle bekliyorum. Bu olması gereken şey. Sevdiğiniz insanlara iyi bakma yetisi ve mümkün olduğunca onlarla olmak." Programın esas ismi olan Mary Beard ise, Scorsese'nin filminden şu sözlerle bahsetti: "Martin Scorsese programı harika bir şekilde bitirecek. Onu evinde karantina hakkında düşünürken klasik filmlerinin lenslerinin içinden görüyoruz. Hitchcock'un The Wrong Man'i gibi."

Son olarak Martin Scorsese, Oscar adayı olan ve usta isimleri buluşturan The Irishman filmi ile adından sıkça söz ettirmişti. Sıradaki projesi için Paramount ve Apple ile anlaşan yönetmenin filminde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro başrol olacak. Killers of The Flower Moon isimli filmi, streaming platformlarında yayınlanacak.

Yorumlar