Venedik Film Festivali Ertelenmeyecek

Venedik Film Festivali Ertelenmeyecek

Normalleşmeye hazırlanan İtalya’da Venedik Film Festivali’nden sevindirici haber geldi.

2-12 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Venedik şehrinde düzenlenen ve tarihin en uzun soluklu film festivali olma unvanını taşıyan Venedik Film Festivali ile ilgili oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Koronavirüsün Avrupa’da ilk ve en çok İtalya’yı vurmasının ardından ilk önce Venedik Karnavalı ertelenmiş ardından İtalya dahil tüm dünyada kültür-sanat neredeyse durmuştu.

Venedik Film Festivali Düzenlenecek

Alınan tedbirlerin ve iptal kararlarının ardından birçok film festivali (39. İstanbul Film Festivali de dahil) online platformlardan düzenlendi. Ancak Venedik Film Festivali’nin düzenleyicileri festivali kesinlikle online olarak düzenlemeyeceklerini belirtmişti. Bölge valisinin yaptığı yeni açıklamaya göre Venedik Film Festivali; planlandığı gibi 2-12 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Venedik Film Festivali’nde Özel Tedbirler Alınacak

Festivalin düzenleneceğinin açıklanmasının ardından akıllara hemen oluşabilecek olası riskler geldi. İtalya; Haziran ayı ile birlikte birçok alanda normale dönmeye hazırlanıyor. Sınırlar da açılmak üzere. Bu durumda Venedik Film Festivali’nin de özel ve sıkı tedbirlerle düzenlenmesi bekleniyor. Ayrıca festivale katılan film sayısı da muhtemelen epey az olacak.

Yorumlar