Vizyonda Bu Bayram! - 17 Ağustos

Vizyonda Bu Bayram! - 17 Ağustos

Yaz dönemi sinema severler için her zaman olduğu gibi yine oldukça sakin geçiyor.

Yeni filmleri takip etmeyi bırakıp daha önce izlenmemiş kült filmlere dönüş yapmak için belki de en ideal zaman. Bu vizyon haftası hepinizin bildiği üzere Kurban Bayramı’na denk geliyor. Bayram tatilinde sinemaya gitmek isteyenler için bu hafta vizyona girecek filmlere şöyle bir bakalım istedik.

Beyaz Diş

Jack London’un ölümsüz eseri. Herkesin çocukluğunda güzel bir iz bırakan hikaye bir animasyon film olarak karşımıza çıkıyor.

Orijinal isim: Croc-Blanc

Tür: Animasyon - Macera

Yapım: ABD, Fransa, Lüksemburg, Kanada

Süre: 85 dk

Yönetmen: Alexandre Espigares

Yarı kurt bir köpek olan Beyaz Diş, insanların yanında yaşamakla birlikte diğer köpeklerden farklı olduğu için hem köpekler hem de insanlarla birçok konuda mücadele vermek zorunda kalır. Sonrasında kendisine gerçek anlamda sevgi gösteren bir çocukla birlikte çocuğun ortadan kaybolan babasını bulabilme arayışına katılır.

Köpek Dişi

Sırada Oscar adayı olmuş, beğenilere doymamış bir yapım var.

Orijinal isim: Dog Tooth

Tür: Dram

Yapım: 2009 - Yunanistan

Süre: 94 dk

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Oyuncular: Aggeliki Pappoulia, Christos Stergioglou, Mary Tsoni

Film, üç genç kardeşin anne babalarıyla, sanki paralel bir evrende, farkında olmadıkları bir tutsaklıkta yaşadığı evde geçiyor. Evlerinden hiç çıkmayan, dış dünyayla ilgili hiçbir şey bilmeyen, adeta çocuk gibi kalmış kardeşler, köpek dişleri düşüp evden çıkmalarına izin verilecek günü bekleyerek yaşamlarını sürdürmektedir.

Sevginin Gücü

Orijinal isim: Bajrangi Bhaijaan

Tür: Dram

Yapım: 2015 - Hindistan

Süre: 163 dk

Yönetmen: Kabir Khan

Oyuncular: Salman Khan, Kareena Kapoor

Pakistanlı konuşamayan küçük Shahida'nın (Harshaali Malhotra) annesi, Hindistan'da çocuğunun tedavi edileceğini öğrenir. Hindistan'a gidiş yolculuğunda küçük Shahida, annesini kaybeder. Hindistan'da Shahida'ya yardım edecek olan kişi ise Bajrangi Bhaijaan müridinden olan Pavan'dır. Pavan (Salman Khan) ile Shahida'nın yolları bakalım nasıl kesişecek ve Pavan, Shaihada'yı ailesine ulaştırabilecek midir?

Karanlıkta

Orijinal isim: In Darkness

Tür: Gerilim

Yapım: 2018 - ABD

Süre: 100 dk

Yönetmen: Anthony Byrne

Senaryo: Natalie Dormer

Oyuncular: Natalie Dormer, Ed Skrein

Gözleri görmeyen piyanist Sofia (Natalie Dormer), bir gün üst komşusu Veronique Radic'in (Emily Ratajkowski) düşerek hayatını kaybettiğini duyar. Bu durum onu, Veronique'in savaş suçlarıyla itham edilen Sırp babası Miloš Radić'le (Jan Bijvoet) karşı karşıya getirir. İstemeden içine çekildiği suç dünyası, Sofia'nın da geçmişinde saklı bazı sırları açığa çıkaracaktır

Siccin 5

Tür: Korku

Yapım: 2018 - Türkiye

Yönetmen: Alper Mestçi

Senaryo: Alper Mestçi

Oyuncular: Rüya Önal, Merve Ateş

12 yaşındaki Hale (Merve Ateş), görenlerin tuhaf bulduğu imajı, tekinsiz hareketleri olan bir çocuktur. Babasını hiçbir tanımamıştır, nitekim babası, annesi hamileyken iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Annesi, halası Azra ve yaşlı babaannesiyle yaşayan Hale, bir gece rüyasında babasını görür, babası onu yıllar önce yasak bir şeytani ayinin yapıldığı, dededen kalma Karain Köyü'ndeki bir eve çağırır. Bu rüyanın ardından Hale'de korkunç değişimler gözlemlemeye başlarlar. Bu durumdan halası ve halasının sevgilisi Selim başta olmak üzere herkes etkilenecektir.

Benim Adım Osssman

Tür: Komedi

Yapım: 2018 - Türkiye

Yönetmen: Çılgın Sedat

Senaryo: Atıf Ulusoy,  Banu Kaptanoğulları,  Çılgın Sedat

Oyuncular: Çılgın Sedat, Metin Yıldız, Ateş Fatih Uçan

Kekeme Osman'ın (Çılgın Sedat) en büyük hayali, bir gazetede köşe yazarı olabilmektir. Bu amaçla ailesinin yanından ayrılıp başka bir eve çıkan Osman'ın yanına kuzeni Fiko (Metin Yıldız) ve Dursun'un (Ateş Fatih Uçan) gelişiyle hayatı bambaşka bir hal alır.

Yarım ile Yamalak

Tür: Komedi

Yapım: 2018 - Türkiye

Süre: 82 dk

Yönetmen: Kubilay Yılmaz

Senaryo: Kubilay Yılmaz

Oyuncular: Adem Eraydın, Selahattin Çakır, Gülnihal Demir

Kendi halinde iyi niyetli bir insan olan Hayri ile en yakın arkadaşı olan sahtekar Erol (Adem Eraydın) aynı evde yaşamak zorunda kalmışlardır. Nitekim Erol kira borcunu ödemeyince evinden kovulmuştur. Bir yandan Hayri'yi idare etmeye, bir yandan iş bulmaya çalışan Erol, bir mafya babasının yeğeni olan Leyla'ya aşık olunca ikisinin de başı derde girecektir.

Milyonluk Kuş

Tür: Komedi

Yapım: 2018 - Türkiye, Azerbaycan

Süre: 100 dk

Yönetmen: Hayal Aslan

Senaryo: Tevekkül T. Mehreliyev

Oyuncular: Ufuk Özkan, Gökçe Özyol, Mehtap Bayri

Bakü'de bir otelde şoför olarak çalışan Hakkı (Ufuk Özkan), otel için çok önemli bir müşteri olan yurtdışından bir mimarı havaalanından almakla görevlendirilmiştir. Ancak Hakkı, bu mimar yerine yanlışlıkla azılı bir kuş hırsızını yanına alıp getirir. Üstüne üstlük bu hırsıza restorasyonu bitmek üzere olan tarihi bir heykel de hediye edilir. Her dediğini yaptıran eşi Sevda (Mehtap Bayri) ve oteldeki en büyük rakibi Bayram'la (Gökçe Özyol) yaşadığı problemler yetmezmiş gibi Hakkı'nın bir de kuş hırsızının yol açtığı dertlerle ilgilenmesi gerekecektir.

Cin Çıkarması

Orijinal İsmi: My Guardian Angel

Tür: Gerilim

Yapım: 2016 - İngiltere

Süre: 100 dk

Yönetmen: Mümtaz Yıldırımlar Senaryo: Mümtaz Yıldırımlar,  Deanna Dewey, Jane Alexandra Foster Oyuncular: Maria Figgins, Petra Bryant

11 yaşındaki otistik Hannah (Holly Jacobson), çok sevdiği, sürekli birlikte vakit geçirdiği ikiz kardeşi Angel'ın ölümüyle sarsılmıştır. Anne ve babasının da ilgisiz tutumları eklenince iyice zor zamanlar geçirmeye başlayan küçük kız, bir yatılı okula gönderilir. Ancak burada da dışlanan Hannah, kafasında bir kadın sesi duymaya başlar. Gün geçtikçe bu kadının buyruklarına harfiyen itaat etmeye başlayacak, bu sesin başka bir dünyaya ait bir varlıktan geldiğini hissedecektir.

Yorumlar