Filtreler

Vizyondaki Filmler

30 sonuç Sırala
Filtrele

Vizyondaki filmler sayfasında ülkemizde sinemalarda yerini alan filmleri sizlere sunuyoruz. Sinema filmlerinin vizyona girebilmesi ülkemizde resmi bir düzenleme olmasa da, genel olarak vizyondaki filmler yıllık takvim düzenlemesi ile oluşturulmaktadır. Sinema filmlerinin ilk kez gösterime girmesi olarak da bilinen bu kavram, sinemaseverler tarafından iyi bilinir ve büyük heyecanla beklenir. Film fragmanları ile aylar önce heyecan yaratan filmleri beklemek ayrı bir keyiftir.

Resmi bir zorunluluk olmamasına rağmen filmler Türkiye’de cuma günleri ilk olarak gösterime sunulur ve ortalama bir hafta boyunca film sinemaseverler için yayınlanır. Bu süre Oscar komitesi tarafından belirlenmiş ve dünya genelinde başvuru şartları arasına alınmıştır.

Vizyondaki Filmler Ne Kadar Vizyonda Kalır?

Vizyona girecek olan sinema filmleri için zorunlu olmamasına rağmen basın bülteni, basın gösterimi, afiş dağıtımı ve tanıtım gibi faaliyetler ile duyuru yapılır ve katılımın maksimum seviyeye çıkarılması amaçlanır.

Sinema salonunda bilet satışı ile ilk kez gösterime giren ve bir hafta boyunca belirli saatlerde sunulmaya devam edilen vizyondaki filmler, her daim sinemaseverler arasında coşku ve heyecan yaratmıştır. Günümüzde vizyona giren çok sayıda sinema filmi vardır. Hemen hemen her kategoriden örnekler görebileceğimiz bu filmler arasında özellikle birkaç tanesi oldukça rağbet görmektedir.

Vizyondaki Filmler Önerisi

Vizyondaki filmler sayfazmıda Cinedb olarak maksimum kalite ile hizmet sunmaktayız. Hangi vizyon filmini izleyeceğinize karar veremiyorsanız Film Eleştirileri sayfamız ile yazarlarımızın hazırladığı film değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.

Vizyona giren bütün filmlerle ilgili detaylı bilgiye erişim olanağının yanı sıra her bir filmin fragmanı da Cinedb platformunda sunulmaktadır.

/2