Filtreler

Vizyondaki Filmler

1 sonuç Sırala
Filtrele

Sinema filmlerinin vizyona girebilmesi ülkemizde resmi bir düzenleme olmasa da, genel olarak vizyondaki filmler yıllık takvim düzenlemesi ile oluşturulmaktadır. Sinema filmlerinin ilk kez gösterime girmesi olarak da bilinen bu kavram, sinemaseverler tarafından iyi bilinir ve büyük heyecanla beklenir. Fragmanları ile aylar önce heyecan yaratan filmleri beklemek ayrı bir keyiftir.

Yine resmi bir zorunluluk olmamasına rağmen Türkiye’de cuma günleri filmler ilk olarak gösterime sunulur ve ortalama bir hafta boyunca film sinemaseverler için yayınlanır. Bu süre Oscar komitesi tarafından belirlenmiş ve dünya genelinde başvuru şartları arasına alınmıştır.

Vizyona girecek olan sinema filmleri için zorunlu olmamasına rağmen basın bülteni, basın gösterimi, afiş dağıtımı ve tanıtım gibi faaliyetler ile duyuru yapılır ve katılımın maksimum seviyeye çıkarılması amaçlanır.

Sinema salonunda bilet satışı ile ilk kez gösterime giren ve bir hafta boyunca belirli saatlerde sunulmaya devam edilen vizyondaki filmler, her daim sinemaseverler arasında coşku ve heyecan yaratmıştır. Günümüzde vizyona giren çok sayıda sinema filmi vardır. Hemen hemen her kategoriden örnekler görebileceğimiz bu filmler arasında özellikle birkaç tanesi oldukça rağbet görmektedir.

Cinedb İle Vizyondaki Filmler
Vizyondaki filmler kategorisinde Cinedb olarak maksimum kalite ile hizmet sunmaktayız. 50’den fazla film ile kullanıcılarımıza keyifli ve eğlenceli anlar sunmayı kendimize görev bilmekteyiz.

Vizyona giren bütün filmlerle ilgili detaylı bilgiye erişim olanağının yanı sıra herbir filmin fragmanı da Cinedb platformunda sunulmaktadır.

1/1