Warner Bros Ertelenen Filmleri Açıkladı

Warner Bros Ertelenen Filmleri Açıkladı

Warner Bros. bu sene merakla beklenen filmlerinin vizyon tarihlerini erteledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle, sinemaların kapatılmasının ardından birçok yapımın çekimine ara verilmiş ve bazılarının vizyon tarihleri ertelenmişti. Başta “The Matrix 4” ve “Tenet” olmak üzere yapımcılığını Warner Bros. Stüdyolarının üstlendiği, merakla beklenen yeni filmler için yeni vizyon tarihleri açıklandı.

The Matrix 4, 2022’ye Ertelendi!

21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan “The Matrix 4”; 2022 yılının 1 Nisan günü vizyona girecek. Yeni Matrix filminin çekimlerine şubat ayında San Francisco’da başlanmıştı. Film ekibi, filmin diğer sahneleri için mart ayında Berlin’ gitmişti ancak koronavirüs salgını nedeniyle çekimler başlamadan süresiz olarak ertelenmişti. Son haftalardaki normalleşme adımları ile ekibin çekimlere başlaması bekleniyor. Bu aksaklık, filmin vizyon tarihinin de değişmesine neden oldu.

“Tenet” Yerine “Inception”

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Tenet” 17 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girecekti. Ancak son açıklamaya göre filmin 31 Ağustos 2020 tarihinde vizyonda olacağı öğrenildi. Warner Bros. 17 Temmuz 2020 tarihinde yine yönetmen Christopher Nolan’ın imzasını taşıyan “Inception” filmini yeniden gösterime sokacak.

Diğer Ertelemeler

Wonder Woman 1984 ise 14 Ağustos 2020 tarihinde beyazperdede seyircisi ile buluşacaktı. Ancak bu buluşma 2 Ekim 2020’ye kaldı.

Warner Bros. Stüdyolarının aldığı erteleme kararı aynı zamanda Godzilla vs. Kong, The Witches ve Tom & Jerry yapımlarını da etkiledi.

Godzilla vs. Kong filminin vizyon tarihi 20 Kasım 2020’den 21 Mayıs 2021 tarihine ertelendi. The Witches filminin 9 Ekim 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyordu ancak o da ertelendi ve işin kötü yanı; ertelendiği tarih de açıklanmadı. Warner Bros.’un yeni live-action projesi olan Tom & Jerry ise 23 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecekti ancak film belirsiz bir tarihe ertelendi.

Warner Bros. bu sene vizyona gireceğini açıkladığı Dune ve The Batman filmlerinin vizyon tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Yorumlar