Warner Bros'ta Silah Devri Kapanıyor

Warner Bros'ta Silah Devri Kapanıyor

Warner Bros Stüdyoları, Yeni Looney Tunes Bölümlerinde Silah Kullanmamaya Karar Verdi.

ABD’deki ırkçılık karşıtı eylemler ve şiddet olaylar nedeniyle Yosemite Sam silahını bırakıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de George Floyd, polis tarafından öldürülmüştü. Bu olaydan sonra ülkedeki ırkçılık karşıtı eylemler, dünyaya yayıldı. Haberlerde, sosyal medyada ırkçılığa ve şiddete karşı birçok paylaşım yapıldı. Polis şiddetinin yer verildiği, ırkçılığa ilişkin sahnelerin yer aldığı filmler ve televizyon yapımları daha fazla dikkat çekmeye başladı. Bu durum Warner Bros. Stüdyolarını da harekete geçirdi.

Silah Gidiyor; TNT Devam Ediyor

New York Times, çizgi film yapımcılarından Peter Browngardt ile bir röportaj gerçekleştirdi. Browngardt; bu röportajda artık Looney Tunes çizgi film serisinin yeni bölümlerinde şiddetin azaltılacağını ve çizgi film karakterlerinin silahlarını bırakacaklarını belirtti. “Silah kullanmayı bırakacağız. TNT ve Acme gibi çizgi film şiddeti yapabiliriz” dedi.

Tüfeksiz Saftirik Elmer

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, Türkiye’de de sevilerek izlenen Looney Tunes serisinde silahları Bugs Bunny’nin peşinde olan Yosemite Sam ve Elmer Fudd (Saftirik Elmer) bölümlerinde daha çok görüyorduk. Artık Bugs Bunny’i avlamaya çalışan Elmer Fudd av tüfeği kullanmayacak. Vahşi batılı kovboy Yosemite Sam ise Bugs Bunny karşısında silahsız olacak.

Stüdyonun aldığı bu karar, sosyal medya kullanıcılarının ve çocukların önyargılarla büyümemesi için uğrayan ebeveynlerin beğenisini topladı. Bazıları ise alınan kararı “Silahı olmayan bir Elmer Fudd, bıyığı olmayan bir Yosemite Sam gibidir” gibi esprili bir şekilde yorumladı.

Yorumlar