Wes Anderson Filmi The French Dispatch 4 Saat Olabilir

Wes Anderson Filmi The French Dispatch 4 Saat Olabilir

Ünlü yönetmen Wes Anderson’un yeni filmi The French Dispatch; 4 saat sürebilir.

Dünyanın en büyük sinema veri arşivi olan IMDB; usta yönetmen Wes Anderson’un yeni filmi The French Dispatch ile ilgili birçok yeni bilgiyi sitesine girdi. Büyük Budapeşte Oteli ve The Royal Tenenbaums gibi filmlerle tanınan ve renk paleti ile ünlü yönetmen Wes Anderson; en son Köpek Adası isimli bir stop-motion çalışması yapmış ve 5 senedir animasyon olmayan bir film çekmemişti. Nihayet The French Dispatch isimli film duyuruldu ancak IMDB güncellemeleri yapana kadar konusu haricinde film hakkında çok az şey biliniyordu.

IMDB’ye Göre The French Dispatch; 2 Film ve 4 Saat

Çekimleri altı ay süren ve 50 yıllık bir dönemi anlatacak olan The French Dispatch filmi için IMDB verileri filmin toplamda 4 saat olduğunu ve iki parça halinde yayınlanacağını gösteriyor. Ayrıca filmin bir de “director’s cut” olarak anılan yönetmenin kurguladığı versiyonunun yayınlanacağından ve bu versiyonun 5 saat 25 dakika olacağından söz ediliyor. Filmin çekim süresine ve IMDB verilerinin güvenilirliğine bakınca her şey çok mantıklı ancak filmin yapım şirketi Fox Searchlight yaptığı açıklamada filmin süresinin 1 saat 48 dakika olacağını belirtti.

The French Dispatch Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

20. yüzyılda Fransa’da geçecek olan film 1925-1975 arasında The French Dispatch isimli bir dergide yazılar yazan Amerikalı gazetecilerin hikayesini anlatacak. Film derginin kurucusu olan cesur bir gazetecinin hayatına odaklanacak. Wes Anderson’a göre bu film basını ve basının özgürlüğünü anlatmıyor ancak ister istemez de olsa dünya ile ilgili olaylara dokunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Benicio del Toro, Kate Winslet, Lois Smith, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Henry Winkler, Christoph Waltz, Elisabeth Moss ve Cécile de France gibi önemli isimler bulunuyor.

Yorumlar