Wuhan'ı Anlatan Wuhan: The Long Night İsimli Bir Kısa Film Paylaşıldı

Wuhan'ı Anlatan Wuhan: The Long Night İsimli Bir Kısa Film Paylaşıldı

Corona Virüsünün Yayıldığı Wuhan Şehrinde Belgesel Çekildi

Çin’in Hubei bölgesindeki Wuhan kentinde ortaya çıkan ve başta Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde birçok insana bulaşıp bugüne dek binlerce kişinin ölümüne yol açan Corona virüsünün; Wuhan’daki yaşamı ne hale getirdiğine dair bir kısa belgesel film çekildi. Wuhan: The Long Night isimli kısa belgesel film Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da ve dünya çapında milyonlarca izlenmeye ulaştı.

Wuhan’a Film Çekmeye Gittiler, Karantinada Kalıp Belgesel Çektiler

Wuhan: The Long Night isimli kısa film başlarında yönetmen olarak Lan Bo’nun bulunduğu bir ekip tarafından çekildi. Wuhan şehrine salgın hastalık ortaya çıkmadan önce bir film çekmek için gelen ekip şehrin karantinaya alınması sonrası şehirde kaldı. Hem dünyaya Wuhan’ın durumunu göstermek hem de tarihi görsel belgeler oluşturmak isteyen film ekibi kameralarını alıp sokak sokak gezerek Wuhan: The Long Night isimli kısa filmi çekti.

Wuhan’ın Durumu İçler Acısı

Toplamda 14 milyon kişinin yaşadığı Wuhan şehrinde Corona virüsü dolayısıyla hayat tamamen durma noktasına geldi. Wuhan: The Long Night isimli belgesel filmde de gördüğümüz kadarıyla insanlar artık sokağa çıkmıyor, şehir içindeki 14 milyon kişiyle birlikte bir hayalet şehir haline gelmiş durumda. Yönetmen Lan Bo; Wuhan’ın durumunu uzun metraj bir belgesel film haline getirmeyi düşünüyor.

Wuhan: The Long Night isimli kısa belgesel filmi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yorumlar