Yapay Zeka Filmi Faster, Cheaper, Better'ın Yönetmeni Dan Gilroy

Yapay Zeka Filmi Faster, Cheaper, Better'ın Yönetmeni Dan Gilroy

Yapay zeka ve otomasyonlarla hayatları değişen insanların anlatılacağı “Faster, Cheaper, Better” filminde yönetmen koltuğuna Dan Gilroy oturacak.

“Nightcrawler” filmi ile Oscar’a aday olarak gösterilen Dan Gilroy’un yeni projesi belli oldu. Yönetmen Gilroy, “Faster, Cheaper, Better” filmi için hazırlıklara başladı. Filmin yapımcılığını, daha önce birçok projede Dan Gilroy ile beraber çalışan Michael Clayton ile Oscar’a aday gösterilen Jennifer Fox üstlenecek. 

Şu sıralar filmin oyuncu kadrosuna yönelik çalışmalar hız kazanmış durumda. 

Faster, Cheaper, Better Filminin Konusu 

“Faster, Cheaper, Better” filminde yapay zeka ve otomasyonun, insan hayatının her alanında yer alması ile teknolojinin farklı konumlardaki insanların hayatını nasıl etkilediği anlatılacak. Film 20 yıllık bir zaman zarfına teknolojik gelişmeler içerisinde farklı bölgelerde yaşayan sendikadaki ustabaşı, genç bir girişimci, kapalı çiftlik yöneticisi ve bir teknoloji milyarderi gibi yapay zekadan sonra yaşamları kaosa sürüklenen karakterleri izleyeceğiz. Teknoloji ve makineler arasında insan olmanın ne demek olduğunun anlatılacağı filmde gerilim, dram ve mizah bir arada olacak. 

Yönetmen Dan Gilroy Hakkında 

Dan Gilroy, sinema dünyasına The Fall, Real Steel ve The Bourne Legacy gibi birçok filmin senaristi olarak adım atmıştı. Gilroy’un yönetmenlik kariyeri ise Jake Gyllenhaal’un başrol olduğu “Nightcrawler” filmi ile yükselişe geçti. Bu filmde aynı zamanda senaristliğini devam ettiren yönetmen Oscar’a aday olarak gösterildi. Bu başarısı, gelecek projelerinin neler olacağı konusunda büyük merak uyandırmaya başladı. 2019 yılında seyircisi ile buluşan Velvet Buzzsaw, Gilroy’un tartışmalar yaratmasına neden oldu. Los Angeles'ın modern sanat dünyasındaki büyük para harcamalarını eleştiren gerilim türündeki film, büyük eleştirilere maruz kaldı ve eleştirmenler arasında şiddetli fikir ayrılıklarına sebep oldu. Yönetmenin bu sarsıcı başarısı, “Faster, Cheaper, Better” filmine yönelik beklentileri de şiddetlendiriyor.

Yorumlar