Yaşam Boyu Onur Ödülü Sahipleri Belli Oldu

Yaşam Boyu Onur Ödülü Sahipleri Belli Oldu

27. Adana Altın Koza Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülü Nur Sürer ve Rutkay Aziz'e verilecek.

Bu sene, Adana Altın Koza Film Festivali 27. kez düzenlenecek. 14 - 20 Eylül tarihleri arasında diğer şehirlerden gelecek misafirlere kapalı bir şekilde gerçekleşecek. Festivale sayılı günler kala Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün sahipleri resmi olarak açıklandı. 27. Adana Altın Koza Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri, sinemanın usta isimleri Nur Sürer ve Rutkay Aziz'e verilecek. Orhan Oğuz ise Orhan Kemal Emek Ödülü'ne layık görülen isim oldu.

Ödüller Açılış Töreninde Verilecek

27. Adana Altın Koza Film Festivali'nin açılışı 14 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek. Aynı gün Yaşam Boyu Onur Ödülleri ve Orhan Kemal Emek Ödülü sahiplerine takdim edilecek. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Nur Sürer ve oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni Rutkay Aziz, Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün sahibi olacak. Türk Sineması'nda yapımcı, yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak tanınan Orhan Oğuz'a Orhan Kemal Emek Ödülü verilecek.

Adana Film Festivali Hakkında

27. Adana Altın Koza Film Festivali, coronavirüs salgını nedeniyle diğer illerden misafir kabul etmeyecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, festivale Adana'da bulunan sinemaseverlerin katılabileceğini belirtti. Diğer illerdeki sinemaseverler ise online olarak filmlere ulaşabilecek, ödül törenine katılım sağlayabilecek.

Bu sene Adana Film Festivali'ni başkanlığını Menderes Samancılar üstlendi. Yürütme kurulunda ise Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu, İsmail Timuçin ve Gökhan Mutlay yer alıyor. 27. Adana Altın Koza Film Festivali'nin jüri ekibinde görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay bulunuyor, jüri başkanlığını ise Füsun Demirel üstleniyor.

Yorumlar