Yeni Çığlık Filmini Kim Yönetecek?

Yeni Çığlık Filmini Kim Yönetecek?

Büyük beğeni toplayan korku serisi Çığlık, yepyeni bir film ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2011 yılında serinin 4. filmi ile izleyici karşısına çıkan Çığlık, uzun bir sürenin ardından yeni bir film izle sinemalara geri dönüyor. Merakla beklenen yeni Çığlık filminin onay bilgisinin ardından detaylarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni filmin yönetmenlik koltuğuna Ready or Not'ın yönetmenleri Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett gelirken, yapımcılığını da orijinal Çığlık serisinin yazarı Kevin Williamson üstlenecek. Serinin daha önceki filmlerinin yöneten Wes Craven, 2015 senesinde hayatını kaybetmişti. 

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Ready or Not ile korku ve mizahı başarılı bir şekilde harmanlayabileceklerini ispatlayan yönetmenler, yaptıkları açıklamada, daha önce hiç görmedikleri karakterleri işleyeceklerini belirterek, kendi hikayelerini yazmak istediklerini dile getirmişti.

Birçok korku filmlerinin aksine Çığlık serisinin oyuncu kadrosu ve ekibi filmlere her zaman sadık kaldı. Craven tüm filmleri yönetirken, Neve Campbell, Courteney Cox ve David Arquette gibi isimler 4 filmin tamamında rol aldı. Neve Campbell geçtiğimiz sene yaptığı bir açıklamada, Wes Craven'sız bir Çığlık 5'te oynamanın zor olacağını söylemişti.

Kaynak: https://www.webtekno.com/yeni-ciglik-filmi-yonetmeni-belli-oldu-h87809.html

Yorumlar