Yeni Cinsel Taciz Haberleri, Sanat Dünyasını Sarstı

Yeni Cinsel Taciz Haberleri, Sanat Dünyasını Sarstı

Ünlü oyuncu Danny Masterson üç kadına tecavüz etmekle suçlanırken; komedyen Chris D’Elia cinsel taciz suçlamaları ile karşı karşıya

Geçtiğimiz aylarda Hollywood, ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ın sinema sektöründeki konumunu kullanarak işlediği cinsel taciz suçlarıyla sarsılmıştı. Şimdi ise ‘70s Show ve The Ranch gibi dizilerle tanıdığımız ünlü oyuncu Danny Masterson ve stand-up gösterileriyle seyircisinin beğenisini toplayan komedyen Chris D’Elia cinsel taciz ve tecavüz suçları ile gündemde. 

Danny Masterson, 45 Yıllık Hapis Cezası İle Karşı Karşıya

‘70s Show dizisi ile yükselen ünlü oyuncu Danny Masterson, 2001-2003 yılları arasında üç farklı kadına tecavüz etme suçları ile yargılanıyor. Masterson, 2001 yılında işlediği tecavüz suçunun polise şikayet edilmesinin ardından iki farklı kadına daha tecavüz ettiği iddiaları ile gündemde. Hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle Netflix’te yayınlanan The Ranch dizisinden kovulan oyuncu, tüm iddiaları reddediyor. Oyuncu Masterson, bu suçlamalar nedeniyle geçtiğimiz günlerde tutuklanmış ancak kefalet karşılığında serbest bırakılmıştı. Ancak eğer bu suçları işlediğine dair bir kanıt elde edilirse 45 yıl hapis cezası alacak. İlk duruşmasının 18 Eylül’de yapılması planlanıyor. 

Komedyen Chris D’Elia, Pedofili İle Suçlanıyor

Stand-up gösterilerinin yanı sıra Netflix dizilerinde oyuncu olarak yer alan Chris D’Elia, sosyal medya üzerinden reşit olmayan kızlara uygunsuz mesajlar atarak, onlardan çıplak fotoğraflar istediği iddiaları ile karşı karşıya. Bu iddiaları reddeden komedyen konu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında “Kariyerim boyunca insanları rahatsız edebilecek şeyleri söylediğimi ve yaptığımı biliyorum, ama hiçbir zaman bilerek reşit olmayan herhangi bir kadının peşinde koşmadım. Tüm ilişkilerim yasal ve karşılıklı rızayla yaşandı ve benim hakkımda tweet atan insanlarla hiçbir zaman tanışmadım ya da uygunsuz fotoğraflar alıp vermedim. Öte yandan, gerçekten üzgünüm. KESİNLİKLE kendi hayat tarzıma kapılmaya izin veren aptal bir adamdım. Bu benim hatam. Bunu kabul ediyorum. Bir süredir bunun üzerinde düşünüyorum ve söz veriyorum daha iyisini yapmaya devam edeceğim.” sözlerine yer verdi. 

Sosyal medya üzerinden başlayan MeToo ve Time’s Up hareketinin güç kazanmasıyla, sinema sektörü içerisinde yer alan yıldızların cinsel suçlarla gündeme gelmelerinin ardından kariyerlerinde ilerlemelerinin zorlaştığını tahmin etmek zor değil. Bu hareketin, giderek büyümesi de sinema sektöründe işlenen cinsel içerikli suçların gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. 

Yorumlar