Filtreler

Yerli Diziler

257 sonuç Sırala
Filtrele

Yerli diziler kategorisi Türkiye yapımı bütün dizileri web sitesine eklenen sıraya göre listeler. Fakat siz kullanıcılarımız özellikle belirli bir kategoride dizi aramak istiyorsanız, o kategoriye girerek listelenen dizileri inceleyebilirsiniz veya arama motorundan özellikle aradığınız dizinin detay sayfasına kolayca ulaşabilirsiniz.

En yeni dizilere göz atmak isteyen kullanıcılarımız ise tüm dizilerin yer aldığı kategoriye girerek detay sayfalarını ziyaret edebilir. Burada aile, aksiyon, animasyon, bilim kurgu, biyografi, dram, fantastik, gerilim, gizem, komedi, korku, macera, Netflix dizileri, polisiye, romantik ve tarih gibi bütün dizi türleri yer almaktadır.

Türk Televizyon Tarihinin En İyi Dizileri

Türkiye, dizi yayıncılığı hayatına 1974 yılında Kaynanalar dizisi ile başlamış ve günümüze kadar gelişim ve çeşitlilik göstererek ulaşmıştır. Tüm zamanların en iyi dizisi ise 2011 yılında ilk bölümü yayınlanan Leyla ile Mecnun oldu. Absürt komedi türündeki dizinin senaryosunu Burak Aksak tarafından kaleme alınıp, yönetmenliğini Onur Ünlü üstlenmiştir.

En çok rağbet gören bir diğer dizi ise internet dizisi Masum’dur. Emekli Komiser Cevdet ve karısı şehirden uzak ve mutlu bir hayat sürmektedir. Küçük oğullarının korkunç bir haber ile eve gelmesiyle huzurları kaçar.

Biraz daha eskilere gidecek olursak ülkemizde sevgiyi ekranlara taşıyan dizi olarak anılan 7 Numara dizisinden de bahsedelim. 2000 yılında ekranlarda izleyici ile buluşan dizinin yönetmenliğini Sadullah Celen , Haluk Bener üstlenmiştir. Hiç çocukları olmamış ama birbirine çok düşkün olan Vahit ve Zeliha çiftinin iki katlı ahşap bir evi kiralaması ile birlikte komik olaylar silsilesine şahit oluyoruz.

Tüm Zamanların En İyi Türk Dizileri

Cinedb olarak kullanıcılarımıza çok sayıda diziyi sunmayı hedefliyoruz. Yerli diziler kategorisi ile kullanıcılarımız her türde yerli diziyi tek bir alanda görebilme olanağına sahip olurken en iyi Türk dizilerine göz atabilirler. Bu sayfada yerli diziler siteye eklenme sırasına göre listelenir.

Cinedb dizi arşivi ile dizilerin; yönetmeni, oyuncuları, sezon bilgileri, konusu ve fragmanlarına bu bölümden ulaşabilirsiniz.

/11