Yerli korku filmi Bina’dan Fragman Yayınlandı

Toronto Uluslararası Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapacak olan yerli korku filmi Bina’dan festival fragmanı geldi.

The Antenna ismi ile Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan filmin yönetmen koltuğunda Orçun Behram oturuyor. Ejakülasyon, Yara İzleri, Column gibi kısa filmlerle tanınan Orçun Behram bu sene ilk uzun metrajlı filmi ile seyirci karşısına çıkacak.

Filmin başrolünü İhsan Önal üstlenirken, kadrosunda Levent Ünsal, Gül Arıcı, Eda Özel, Enis Yıldız, Elif Çakmak ve Murat Sağlam yer alıyor.

Bina Filmi Türkiye’nin Sorunlarına Işık Tutuyor

Distopik bir gelecekte geçen ve binalarına kurulan yeni televizyon antenleri yüzünden hayatları adeta cehenneme dönen apartman sakinlerinin hikâyesini odağa alıyor. Bina sorumlusu olan Mehmet’in insanlardan uzak, sessiz hayatı, apartman sakinleri üzerinde tuhaf etkiler yaratan bu antenlerin kurulmasıyla oldukça karmaşık bir hâl alacak. Mehmet, binada yayılan siyah sıvının merkezini bulmaya çalışırken, düzenli aralıklarla yapılan anonslar binadaki insanları tedirgin ve  içine kapanık bir hâle getirecektir.
Bina filmi, 8 Eylül’de Toronto'daki Scotiabank Tiyatrosu'nda prömiyerini gerçekleştirecek.
 

Yorumlar