Yıldızlar Pinocchio Filminde Buluşuyor

Yıldızlar Pinocchio Filminde Buluşuyor

Yönetmen Guillermo del Toro'nun “Pinocchio“ ekibine Cate Blanchett, Ewan McGregor ve Tilda Swinton katıldı.

Usta yönetmen Guillermo del Toro, Netflix için stop-motion animasyonlu müzikal film "Pinocchio" için hazırlıklara başladı. Öncelikle oyuncu kadrosunu belirleyen Del Toro, yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu oluşturdu. Son açıklananlara filmin oyuncu kadrosuna Ewan McGregor, Tilda Swinton, Cate Blanchett, David Bradley ve Finn Wolfhard katıldı. Sinemanın yeni yüzlerinden Gregory Mann, Pinokyo karakterine hayat verecek. Ewan McGregor ise Cricket olarak karşımıza çıkacak. Geppetto ise David Bradley ile hayat bulacak. Daha önce filmde Christoph Waltz, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson ve Burn Gorman'ın yer alacağı açıklanmıştı. Yeni isimlerle oyuncu kadrosu zenginleşti.

Yönetmenden Açıklama

Yönetmen del Toro, yeni filmi "Pinocchio" ve oyuncular hakkında resmi bir açıklama yaptı. Açıklamasında "Bu rüya projesini yıllarca sürdürdükten sonra, mükemmel ortağımı Netflix'te buldum. Dikkate değer bir oyuncu kadrosu oluşturmak ve ekibin küratörlüğünü yapmak için uzun bir zaman harcadık. Netflix tarafından sessizce ve dikkatlice, neredeyse hiç ritim kaçırmadan sürekli destekle kutsanmış durumdayız. Hepimiz animasyonu büyük bir tutkuyla seviyor ve uyguluyoruz. Bu klasik hikayeyi tamamen yeni bir şekilde anlatmak için ideal bir araç olduğuna inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Pinocchio Film Ekibi

Del Toro imzalı film, 1930'lu yıllarda Mussolini İtalya'sında faşizmin yükseliş döneminde geçecek. Pinokyo, babasının beklentilerini karşılamak için uğraşırken bir aşk ve itaatsizlik arasında kalacak. Filmin yönetmenliğinde Guillermo del Toro'ya Mark Gustafson eşlik edecek. Filmin senaryosunu ise Guillermo del Toro ve Patrick McHale birlikte kaleme alacak. Del Toro, aynı zamanda müzikalin şarkı sözlerini oluşturan ekibin içerisinde de yer alıyor. Müzikalin bestelerini ise usta müzisyen Alexandre Desplat hazırlayacak.

Yorumlar