Yönetmen Lynn Shelton Hayatını Kaybetti

Yönetmen Lynn Shelton Hayatını Kaybetti

Sanat Dünyasından Acı Haber: Başarılı yönetmen Lynn Shelton hayatını kaybetti.

54 yaşındaki ünlü yönetmen Lynn Shelton, anemi nedeniyle hayatını kaybetti. Bir süredir teşhisi konulamayan orak hücreli anemi hastalığıyla mücadele eden Shelton, 15 Mayıs Cuma günü Los Angeles'ta yaşamını yitirdi. Başta eşi Marc Maron olmak üzere yakın arkadaşları Mark Duplass, Nia DaCosta, Edgar Wright, James Gunn gibi ünlü isimler sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak Lynn Shelton'u kaybetmenin acısını takipçileri ile paylaştılar. 

Ölüm Sebebi Koronavirüs Değil

Hem hayat arkadaşı olan hem de sanat dünyasında Lynn Shelton ile birçok projeye beraber imza atan Marc Maron,  Unlu yönetmenin ölümünün ardından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: 

"Korkunç haberlerim var. Lynn geçtiğimiz gece hayatını kaybetti. Bir haftadır hasta olmasının ardından geçen sabah baygınlık geçirdi. COVID-19 değildi. Doktorlar onu kurtaramazdı. Kurtarmayı denediler. Onu en az sizin kadar çok severdim. Bu çok yıkıcı bir şey. Kalbim kırık, şoktayım ve şu anda nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum. Hepinizin bilmesini istiyorum. Bazılarınızı tanımıyorum, bazılarınızı tanıyorum. Sadece onun için önemli olan insanların öğrenmesini sağlıyorum. Çok güzeldi, kibardı, sevgi dolu, karizmatik bir sanatçıydı. Ruhu saf bir mutluluk içerisindeydi. Beni mutlu etti. Ben de onu mutlu ettim. Onu hep güldürdüm. Birlikte bir hayat başlattık. Gerçekten ne olduğuna inanamıyorum. Bu korkunç derecede üzücü bir kayıp."

Lynn Shelton’ın Yönettiği Yapımlar Nelerdi?

Lynn Shelton'u Little Fires Everywhere, Glow, Humpday, Your Sister's Sister, New Girl ve Good Place gibi yapımlarla tanışmıştık.

Yorumlar