Yorgos Lanthimos ve Emma Stone Yeniden Bir Arada

Yorgos Lanthimos ve Emma Stone Yeniden Bir Arada

Yorgos Lanthimos ve Emma Stone, Poor Things için yeniden bir araya geldi.

2018 yılında 10 dalda Oscar’a aday olan The Favourite ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Yorgos Lanthimos, yepyeni bir filmle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Richard Brautigan‘ın aynı adlı romanından uyarlanacak The Hawkline Monster ile çıkış yapması beklenen yönetmen farklı bir projeyle sinemalara döneceğini gösterdi.

Poor Things’in başrolünde ise yönetmen ile daha önce The Favourite filminde çalışan Emma Stone‘un yer alacağını açıklandı. Son olarak  2019 yılında Zombieland 2’da izleyici karşısına çıkan Stone’un yeni projeleri arasında Cruella filmi ve Safdie Kardeşler’in The Curse dizisi yer alıyor.

The Favourite ile Oscar adaylığı kazanan Tony McNamara ile Lanthimos’ un beraber kaleme aldığı Poor Things’te Emma Stone Frankensteinvari bir karaktere hayat veriyor. 19. yüzyılda geçen film özgür ruhlu bir kadın olan Bella Baxter’ı takip ediyor. Aslında Bella’nın gerçek ismi Victorian Blessingtan’dır. Fakat Victoria olarak istismarcı kocasından kaçmak için intihar etmesinin ardından bir tür Frankenstein’ın canavarı olarak yeniden doğmuş ve Bella’ya dönüşmüştür. Bella’nın dönüşümü, bir doktorun karnındaki fetüsün beynini alıp ona yerleştirmesiyle gerçekleşmiştir. Bu sebepten Bella’nın zihin yaşı bir çocuğun yaşıyla aynıdır. Kendisini yeniden hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella, yaratıcısını bayıltıp gizemli bir avukatla kaçar ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan çılgınca bir maceranın içine atılır. Beyni geliştikçe Bella daha fazla bilinçlenirken, Victoria olarak kendisini öldürmesine neden olan kocasıyla karşılaşması işleri tamamen değiştirir.

Senaryosu ile dikkat çeken filmin prodüksiyonuna bu yılın sonbahar aylarında başlanması planlanıyor.

Yorumlar