Yüzüklerin Efendisi Dizi Kadrosu Açıklandı

Yüzüklerin Efendisi Dizi Kadrosu Açıklandı

Amazon, fantastik film serisi Yüzüklerin Efendisi' ni dizi olarak sevenlerinin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.

Amazon, gelecek ay Yeni Zelanda’da çekim sürecine girecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosunu Televizyon Eleştirmenleri Derneği’ nin Los Angeles, Kaliforniya’ da düzenlendiği bir etkinlikte açıkladı. İlk sezonun yirmi bölümden oluşacağı düşünülen dizi sevenlerine yeniden Orta Dünya’nın kapılarını aralayacak. 

Etkinlikte duyuruyu yapan Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke, oyuncuların hangi karakterlere hayat vereceğini veya dizinin başlama tarihi konusunda bir bilgi paylaşmadı. Game of Thrones dizisinde Ned Stark’ın gençliğine hayat veren Robert Aramayo’nun, Beldor adında genç bir karakteri  canlandıracağı ortaya atılan bir iddiaydı fakat 27 yaşındaki İngiliz aktör, sürpriz bir şekilde projeden ayrılan Black Mirror’da Will Poulter' ın yerini almıştı.

Yüzüklerin Efendisi Dizi Oyuncuları

Amazon tarafından açıklanan oyuncu kadrosunda şu isimler yer alacak: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman.

Galadriel’in gençliğine Morfydd Clark hayat verecek.

Merakla beklenen dizinin yönetmenliğini A Monster Calls, Jurassic World 2 gibi filmlere imza atan Juan Antonio Bayona üstlenirken hikaye, JD Payne ve Patrick McKay tarafından geliştirilecek. Yüzüklerin Efendisi dizisi, Tek Yüzük’ün yaratılışı, Sauron’un yükselişi ve ilk yenilgisinin de dahil olduğu 3441 yıllık bir dönemde geçecek. Fantastik serinin 2021 yılı içinde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: https://www.ign.com/articles/amazons-lord-of-the-rings-official-casting-revealed

Yorumlar