Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu

J.R.R. Tolkien’in eseri Yüzükleri Efendisi’nin dizi uyarlamasının yönetmeni belli oldu.

Bugün itibariyle vizyona biyografik filmi giren unutulmaz yazar J.R.R. Tolkien’in kaleminden çıkmış olan ve dünyanın en ünlü fantastik eserlerinden olan Yüzüklerin Efendisi; film serisinin ardından şimdi de dizi haline getiriliyor. Her geçen gün diziyle ilgili yeni bir detay ortaya çıkıyor. Oyuncuları teker teker açıklanan dizinin yönetmeninin kim olacağı uzun süredir merak ediliyordu. Yüzüklerin Efendisi dizisini yönetmesi için seçilen isim Jurassic World: Fallen Kingdom, The Orphanage, A Monster Calls gibi yapımları yöneten genç yönetmen Juan Antonio Bayona.

Juan Antonio Bayona; Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İlk İki Bölümünü Yönetecek

Bayona; dizinin kalıcı yönetmeni değil. Dizinin birkaç bölümde bir yönetmen değiştirmesi bekleniyor. Amazon Stüdyolarının hazırladığı ve Amazon Prime’da yayınlanacak olan dizinin sadece ilk iki bölümü Juan Antonio Bayona tarafından yönetilecek. Bayona daha önce Penny Dreadful dizisinin de ilk iki bölümünü yönetmişti. Dizide görev alacak diğer yönetmenlerin zamanla açıklanması bekleniyor.
 

Yüzüklerin Efendisi Dizisine Güçlü Senarist Kadrosu

Filmlerden daha öncesini anlatacak olan dizi için iddialı bir senarist ekibi oluşturuldu. Senaryo ekibindeki dört kişiden ikisi Godzilla vs Kong’un yazarları olan JD Payne ve PAtrick McKay. Diğer iki isim ise Breaking Bad ve Game Of Thrones gibi yapımlardan Gennifer Hutchinson ve Bryan Cogman.
 
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2001
Yönetmen:

Yorumlar